›  Wyszukiwarka

Wyszukiwarka - 'nawożenie potasem'

Artykuł Nawożenie potasem. Aktualny problem polskiego rolnictwaZapraszamy do lektury artykułu pt. "Nawożenie potasem - aktualny problem polskiego rolnictwa". Artykuł został opracowany przez Dr Tamarę Jadczyszyn na zlecenie Stowarzyszenia Konsumentów i Importerów Soli Potasowej.

więcej »

 

Buraki cukroweNa dobrych stanowiskach o uregulowanych stosunkach powietrzno-wodnych dawka azotu mieści się w granicach 100-140 kg N na 1 ha. Przy uprawie buraka na oborniku ilość zastosowanego N nie powinna przekraczać 100 kg N/ha.

więcej »

 

Dlaczego potas ?Dlaczego potas ?

więcej »

 

KukurydzaKukurydza w okresie wegetacji gromadzi dużą masę wegetatywną, przez co potrzeby roślin w stosunku do składników pokarmowych są wysokie. Największe zapotrzebowanie kukurydza wykazuje w stosunku do azotu i potasu.

więcej »

 

Nawożenie potasem. Aktualny problem polskiego rolnictwaNawożenie potasem – aktualny problem polskiego rolnictwa Autor artykułu: Dr Tamara Jadczyszyn Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach

więcej »

 

Niedobory potasuNiedobór potasu sprawia, że rośliny przestają rosnąć a na liściach pojawiają się plamy. Na początku liście stają się matowe i ciemnieją, potem żółkną na wierzchołkach i brzegach. Blaszki liści zwijają się i pękają a później brunatnieją

więcej »

 

Potas potrzebny od zarazPotas potrzebny od zaraz

więcej »

 

Rola potasuPotas obok azotu i fosforu należy do jednych z niezastąpionych składników pokarmowych dla roślin, pobierany w największych ilościach. Potas odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu plonu i jakości produkcji roślinnej.

więcej »

strona  1  2  3   z  3  »  
 
 
 
« wstecz